• PIANOFORTE 2024

• Milí priatelia klavírneho umenia!

Srdečne Vás pozývame do historickej Starej Ľubovne na 3. ročník celoslovenskej klavírnej súťažnej prehliadky Pianoforte 2024.

Pripravíme pre Vás príjemnú umeleckú atmosféru, profesionálnu porotu a možnosť zamuzicírovať si.

Tešíme sa na vašu účasť.

Klavírna súťaž PIANOFORTE 2024

Vyhlasovateľ súťaže: Základná umelecká škola Jána Melkoviča

Organizátori:   Základná umelecká škola Jána Melkoviča

Mesto Stará Ľubovňa

Informácie a pokyny

Súťažný poriadok

Súťaž je určená mladým talentovaným klaviristom do 19 rokov (vrátane) s výnimkou študentov konzervatórií riadnej aj mimoriadnej formy štúdia.

Súťaž je jednokolová. Súťaží sa v sólovej hre na klavíri.

Umeleckou garantkou súťaže je doc. Mgr. art. Jordana Palovičová ArtD.

Súťažné kategórie

Rozdelenie kategórií je podľa dátumu narodenia ku dňu konania súťaže v príslušnom roku

Kategória BABY do 7 rokov vrátane                       do 2 min.

I. kategória do 9 rokov vrátane                                do 3 min.

II. kategória do 11 rokov vrátane                            do 5 min.

III. kategória do 13 rokov vrátane                           do 7 min.

IV. kategória do 15 rokov vrátane                           do 10 min.

V. kategória do 19 rokov vrátane                             do 15 min.

Repertoár:

Žiak zahrá minimálne dve skladby rôzneho charakteru, z toho minimálne jednu skladbu z 21. storočia. Odporúča sa pôvodná tvorba pre klavír, neakceptujú sa aranžmány filmových a populárnych melódii. Podmienkou je dodržať dané časové limity a hra spamäti.

Odborná porota

Členmi odbornej poroty sú pedagógovia konzervatórií a vysokých umeleckých škôl, renomované osobnosti slovenského hudobného života. Odborná porota súťažiacich hodnotí a zaraďuje do pásiem (zlaté, strieborné, bronzové) a udeľuje čestné uznanie. Súťažiaci s najväčším počtom bodov vo svojej kategórii získava ocenenie "víťaz kategórie". Porota má právo niektoré ceny neudeliť. Rozhodnutie poroty je konečné.

Organizačné pokyny

Prihlásiť sa do súťaže je možné do 25. marca 2024 zaslaním vyplnenej prihlášky na  adresu školy, alebo na mailovú adresu sutazpianoforte@gmail.com

Súťaž sa uskutoční 23. mája 2024 v priestoroch ZUŠ Jána Melkoviča a v Dome kultúry v Starej Ľubovni. V prípade veľkého záujmu bude súťaž prebiehať v termíne 23. a 24. mája 2024.

Program súťaže bude zverejnený po doručení prihlášok, najneskôr do 22. apríla 2024.

Účastnícky poplatok

Účastnícky poplatok pre súťažiaceho, pedagóga aj pozorovateľa je jednotný 25 € / osoba. Poplatok uhraďte prevodným príkazom na číslo účtu SK42 0200 0000 0000 1803 7602, variabilný symbol: 25524 do 25. marca 2024. Potvrdenie o platbe zašlite na mail sutazpianoforte@gmail.com

Do poznámky pre prijímateľa prosím uveďte školu a mená účastníkov, za ktorých je účastnícky poplatok zaplatený. Účastnícky poplatok sa v prípade neúčasti nevracia.

Poplatok zahŕňa náklady spojené s organizáciou súťaže, diplomy, vecné ceny, obed a občerstvenie. Cestovné náklady hradí vysielajúca organizácia.

Organizátor:

Základná umelecká škola Jána Melkoviča

Okružná 9

064 01 Stará Ľubovňa

www.zusslokruzna9.edupage.org

e-mail: sutazpianoforte@gmail.com

Kontaktné osoby

PaedDr. Ján Sivuľka – riaditeľ ZUŠ Jána Melkoviča – 052 / 43 22836, 0948 400 760

Vasil Kuzmiak – zástupca riaditeľa školy – 052 / 42 85201, 0904 322 198

Mgr. Mária Budzáková – organizátor – 0907 955 866